Dla rodziców

Przedszkola nr 111Przedszkola nr 111Przedszkola nr 111

Aktualnosci

26 marca 2020 r.

Wspólnie z Panią Sarą, która prowadzi w piątkowe popołudnia malarstwo ogłaszamy konkurs!

‼️ Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci pt. "Wiosna "

I. Organizator konkursu DAT

II. Cel konkursu

 1. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży.
 2. Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.
 3. Rozwijanie wśród dzieci, młodzieży wrażliwości na piękno przyrody.
 4. Zmotywowanie uczniów do tropienia i poszukiwania pierwszych oznak wiosny.
 5. Zainteresowanie uczniów prowadzeniem obserwacji przyrodniczych.

III. Zasady uczestnictwa:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży
 2. Technika prac - dowolna, format - min. A3.
 3. Do konkursu zatwierdzone zostaną tylko prace indywidualne.
 4. Prace powinny posiadać na odwrocie imię i nazwisko, wiek, klasę oraz miejsce zamieszkania autora,
 5. Fotografię pracy należy wysłać do 15.04.2020 r.na adres mailowy kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl
  Oryginał pracy prosimy dostarczyć po unormowaniu się sytuacji do placówki Mini Przedszkolak
 6. Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na poszczególne kategorie wiekowe:
  • przedszkolaki,
  • uczniowie klas I - III

Wyniki zostaną ogłoszone 19 kwietnia. Zastrzegamy prawo do zmiany powyższych terminów.

Jest to kolejne zadanie i na pewno nie ostatnie z naszego cyklu zwalczania nudy. Przypominamy, że na najbardziej aktywnych czekają niespodzianki.

#zostanwdomu

20 marca 2020 r.

Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

> Harmonogram

> Zasady organizacji

12 marca 2020 r.

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków o przyjęcie do przedszkola. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru w godz. 8-15

Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

12 marca 2020 r.

Szanowni Państwo!

Od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że nasze Przedszkole nie będzie prowadzić zajęć opiekuńczo - wychowawczych. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej.

W dniach 12 - 13.03. 2020 r. przedszkole będzie otwarte, ale będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze. Prosimy w miarę możliwości o nieprzyprowadzanie dzieci.

Od 16.03 do 25.03.2020 r. przedszkole będzie zamknięte.

W tych dniach rodzicom dziecka w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora przedszkola.

7 marca 2020 r.

Materiały infromacyjne dotyczące koronawirusa

W każdej grupie umieszczony jest plakat informacyjny. Udostępniamy materiały informacyjne. Animacja: https://we.tl/t-f19YcyDA93

Strony internetowe dedykowanej kampanii:

20 stycznia 2020 r.

Wycieczka do pracowni stolarskiej

W piątek 17 stycznia grupa V była na wycieczce w pracowni stolarskiej " Fablab" na ulicy Starej. Dzieci oglądały różne maszyny i narzędzia stolarskie znajdujące się w pracowni. Największą frajdą było samodzielne ( z małą pomocą )wykonanie z drewna jamnika na kredki- przedszkolaki wbijały, wkręcały i przybijały.

18 grudnia 2019 r.

Przedszkole Nr 111, zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego w wymiarze 25/25 etatu. Praca od 01.01.2020 r.

CV proszę składać na email: p111@edu.um.warszawa.pl. Więcej info. pod telefonem (22) 875-29-70

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Oświadczam również, że mam świadomość, iż podanie ww. danych osobowych jest dobrowolne, oraz że zgoda może być cofnięta w każdym czasie, jednak brak ich podania lub brak wyrażenia zgody na ich przetwarzanie lub cofnięcie zgody skutkują brakiem możliwości realizacji umowy.

25 listopada 2019 r.

Konkurs recytatorski „Wiersze pod choinkę”

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 02.12.2019 r. na adres mailowy przedszkole111@op.pl. Godzina przesłuchań zostanie podana po upływie terminu składania zgłoszeń.

Pełna inormacja o konkursie i karta zgłoszenia do pobrania (format DOC)

Dodatkowe informacje: Agnieszka Kowalewska (22) 875 29 70

20 listopada 2019 r.

Konkurs rodzinny pt. "Jesienne cudaczki". Roztrzygnięcie!!!

W październiku, w naszym przedszkolu odbył się Konkurs rodzinny pt. "Jesienne cudaczki". Polegał on na wykonaniu z dostępnych materiałów przyrodniczych ludzika, cudaczka lub stworka.

Prace były przepiękne. Pojawiły się u nas między innymi: jeże z szyszek, patrol policyjny z kasztanów, pajęczyna i pająk z kasztanów i włóczki, żyrafa z żołędzia i kasztanów, kobra kasztanowa, nietoperz z szyszki, baranek Shaun z żołędzi, wiewiórka z szyszki z orzeszkami i wiele, wiele innych ciekawych prac.

Łącznie wzięło udział 22 uczestników. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

1 października 2019 r.

Konkurs!!!

Drogie Przedszkolaki i Szanowni Rodzice !!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie rodzinnym pt. „Jesienne cudaczki”. Konkurs polega na wykonaniu pracy przestrzennej w formie: ludzika, zwierzątka, stworka lub innego cudaczka z dostępnych darów jesieni (kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, orzechy, liście itp.) Prace dostarczamy do wychowawców grup. Do prac dołączamy metryczkę, zawierającą takie dane jak: imię, nazwisko i wiek autora.

Czas trwania konkursu: od 1.10.2019 r do 18.10.2019 r.

Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 22.10.2019 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Życzymy twórczych pomysłów i radości z tworzenia !!!

Organizatorzy – Przedszkole nr 111

17 czerwca 2019 r.

Wycieczka autokarowa

Jak co roku o tej porze dzieciaki wyruszyły na wycieczkę autokarową. Tym razem grupy III i V integrowały się we Frajdalandii w Budach Iłowskich. Miejsce bardzo zadbane, zwierzęta traktowane z miłością, świetny plac zabaw, jedzonko pyszne - frajda gwarantowana!

17 czerwca 2019 r.

Piknik Rodzinny

Drodzy Rodzice! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Pikniku Rodzinnego. Ciasta były pyszne, kiełbaski dobrze zgrillowane, fanty atrakcyjne, zabawa przednia. Do powtórzenia za rok ;)

24 kwietnia 2019 r.

5 kwietnia odwiedziły nas wspaniałe zwierzęta

Zwierzęta pracujące na co dzień w Ośrodku Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA. Przedszkolaki z radością głaskały, czesały i karmiły swoich gości. Czy ktoś już prosił rodziców o alpakę?

3 kwietnia 2019 r.

W tym roku mieliśmy dwie Marzanny i prawdziwe ognisko.

Od dziś powinno być już tylko ciepło i słonecznie.

4 marca 2019 r.

W przedszkolu miały miejsce nietypowe zajęcia.

W przedszkolu miały miejsce nietypowe zajęcia. Nietypowe, bo przeprowadzone przez dzieci z najstarszej grupy dla dzieci z grupy najmłodszej. Starszaki przeprowadziły i omówiły szereg doświadczeń i zabaw z powietrzem, które bardzo przypadły do gustu ich mniejszym kolegom.

Logo dla przedszkola wykonał Michał Kowalski, dziękujemy!