Dla rodziców

Przedszkola nr 111Przedszkola nr 111Przedszkola nr 111

Archiwum aktualnosci

< Powrót do strony aktualności

3 listopada 2021 r.

Bezpłatne, interaktywne, spotkania online dla rodziców organizowane przez Fundację RORO

Więcej informacji - plakat spotkania

27 października 2021 r.

Konkurs plastyczny

W grupie 4 został ogłoszony jesienny konkurs plastyczny. Dzieci wraz z Rodzicami wykonały wspaniałe prace, które przyozdobiły naszą szatnię. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia

26 października 2021 r.

Cudaki ze spiżarni

Przy okazji omawiania spraw związanych z przygotowaniami ludzi i zwierząt do zimy oraz oglądania tego co można znaleźć w spiżarni, powstały takie Cudaki. Przedszkolaki z Gr. 3 wykazały się ogromną wyobraźnią!

Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia

6 października 2021 r.

W poszukiwaniu jesieni

W ostatnim tygodniu września przedszkolaki z grupy II i III wyruszyły do parku w poszukiwaniu jesieni. Okazało się, że widać ją już na każdym kroku w kolorowych liściach, czerwonej jarzębinie, błyszczących kasztanach i dorodnych żołędziach. Do przedszkola wróciliśmy z torbą pełną skarbów.

Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia
Powiększenie zdjęcia

4 października 2021 r.

"Szkolna RODO-wyprawka dla rodziców"

Początek roku szkolnego to czas, gdy pojawia się konieczność dopełnienia przez szkołę wielu obowiązków, w tym tych, które dotyczą przetwarzania danych osobowych. Temat ten co roku wzbudza ciekawość i pojawia się wiele pytań z nim związanych.

"Szkolna RODO-wyprawka dla rodziców" to przygotowany przez UODO miniprzewodnik, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców (opiekuna prawnego) pytania o przetwarzanie danych osobowych uczniów.

Plik do pobrania (PDF)

28 września 2021 r.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Utrwalamy temat o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W piątek starszaki z naszego przedszkola wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Mamy nadzieję, że teraz nie tylko teoria, ale i praktyka będzie mocną stroną naszych sześciolatków.

Powiększenie zdjęcia 1
Powiększenie zdjęcia 1
Powiększenie zdjęcia 1
Powiększenie zdjęcia 1

16 czerwca 2021 r.

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Warszawy!

Od 15 do 30 czerwca trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Jest to wyjątkowa okazja, aby zadecydować czego brakuje w Państwa okolicy i na co przeznaczyć urzędowe pieniądze z budżetu dzielnicy.

Zachęcamy do głosowania na Ochocie. Możemy zrobić to razem!

Zapoznać się z projektami i zagłosować można pod adresem: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w ochockim ratuszu na ul. Grójeckiej 17a

Aby zagłosować nie trzeba być zameldowanym w Warszawie (decyduje fakt zamieszkania w stolicy), można też oddać głos w imieniu swoich dzieci (młodzi mieszkańcy w wieku 13-18 lat mogą też sami zagłosować).

Więcej szczegółów na temat głosowania znajdą Państwo na stronie: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/BO2022-Chce-zaglosowac

8 czerwca 2021 r.

Dzień Dziecka!!!

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola, miały możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla nich w ogrodzie przedszkolnym.

Przedszkolaki dmuchały bańki mydlane, przeciągały linę, bawiły się z chustą animacyjną. Oczywiście nie zabrakło wspólnych tańców przy dziecięcych utworach muzycznych, czy malowania na dużych arkuszach papieru.

Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Było wiele śmiechu i radości. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci pysznego deseru, a do domu każdy mógł zabrać balon wypełniony helem oraz mały upominek przygotowany przez rodziców.

Powiększenie zdjęcia 1
Powiększenie zdjęcia 2
Powiększenie zdjęcia 3
Powiększenie zdjęcia 4
Powiększenie zdjęcia 5
Powiększenie zdjęcia 6
Powiększenie zdjęcia 7
Powiększenie zdjęcia 8
Powiększenie zdjęcia 9
Powiększenie zdjęcia 10
Powiększenie zdjęcia 11
Powiększenie zdjęcia 12
Powiększenie zdjęcia 13
Powiększenie zdjęcia 14
Powiększenie zdjęcia 15
Powiększenie zdjęcia 16
Powiększenie zdjęcia 17
Powiększenie zdjęcia 18
Powiększenie zdjęcia 19
Powiększenie zdjęcia 20
Powiększenie zdjęcia 21
Powiększenie zdjęcia 22
Powiększenie zdjęcia 23

08 kwietnia 2021 r.

Konkurs WIELKANOCNE INSPIRACJE rozstrzygnięty!

Tematem konkursu plastycznego było wykonanie dowolnej pracy nawiązującej do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do placówek po świętach.

Film na YouTube

Prezentacja na Facebook'u

30 marca 2021 r.

Raport GUS o dostępności

Raport do pobrania (PDF)

27 marca 2021 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 26 marca 2021 r.

Treść rozporządzenia (PDF)

4 marca 2021 r.

Gorączka złota PCK

Nasze przedszkole po raz kolejny dołączyło do akcji organizowanej przez PCK pt: "Gorączka złota PCK". W szatniach przygotowane są specjalne puszki, do których wrzucamy drobne pieniążki. W tym roku zbieramy na wypoczynek letni oraz wsparcie edukacyjne potrzebujących dzieci. Zachęcamy Dzieci i Rodziców do wsparcia tej akcji. Zbieramy i pomagamy.

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2

4 marca 2021 r.

Przedszkolaki w krainie uważności

Dzieci z gr. III uczestniczą w cotygodniowych zajęciach profilaktycznych pt: "Przedszkolaki w krainie uważności". Jest to autorski cykl zajęć realizowany w ramach innowacji pedagogicznej, w którym dzieciom towarzyszy żabka śmieszka. Wspólnie z żabką dzieci uczą się skupiać uwagę na otoczeniu i na swoim ciele, relaksują się wsłuchując w swój oddech, odkrywają świat emocji.

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2 Powiększenie zdjęcia 3

25 lutego 2021 r.

Na stronie Biura Edukacji został opublikowany artykuł: Szkolenia dla rodziców na temat
walki z depresją dzieci i młodzieży.

Link do artykułu

25 lutego 2021 r.

Webinar „Zakodowana matematyka – wykorzystanie kodowania w edukacji matematycznej
w przedszkolu i klasach I-III"

Szanowni Państwo,
W ramach doskonalenia nauczycieli, ale także w ramach nauczania rodziców, proponujemy Państwu webinar „Zakodowana matematyka – wykorzystanie kodowania w edukacji matematycznej w przedszkolu i klasach I-III", który odbędzie się 4 marca 2021 o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Program szkolenia:
Szkolenie, w którym omówiony zostanie związek pomiędzy kodowaniem a edukacją matematyczną, a także szereg propozycji, które umożliwią wzajemne uatrakcyjnienie kodowania i edukacji matematycznej.

Zajęcia poprowadzi: Magdalena Marekwia – pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, terapeuta pedagogiczny, pasjonatka matematyki, którą cieszy możliwość „zarażania" dzieci i dorosłych radością z zabaw z matematyką. Prowadzi warsztaty dotyczące matematyki i innych nauk ścisłych przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej głównym zainteresowaniem naukowym są trudności i uzdolnienia uczniów w dziedzinie matematyki, nad przebiegiem i stymulacją rozwoju myślenia matematycznego oraz zagadnieniem motywacji do uczenia się tej dziedziny.

Aby zarejestrować się na szkolenie należy wejść na stronę
http://odnswp.workadventure.pl/redirect/acfdd18ea7f4a2ba74132ba977dc207204142994/

18 stycznia 2021 r.

„Hu, hu cha, nasza zima zła…” Nareszcie spadł śnieg!!!

Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami do celu, robienie aniołków na śniegu…. Ile było radości, ile białego szaleństwa, ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył.

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2 Powiększenie zdjęcia 3 Powiększenie zdjęcia 4 Powiększenie zdjęcia 5 Powiększenie zdjęcia 6 Powiększenie zdjęcia 7 Powiększenie zdjęcia 8 Powiększenie zdjęcia 9 Powiększenie zdjęcia 10 Powiększenie zdjęcia 11 Powiększenie zdjęcia 12 Powiększenie zdjęcia 13 Powiększenie zdjęcia 14 Powiększenie zdjęcia 15 Powiększenie zdjęcia 16 Powiększenie zdjęcia 17 Powiększenie zdjęcia 18

05 stycznia 2021 r.

#RAZEM NA ŚWIĘTA

Nasze przedszkole wzięło udział w zorganizowanej już po raz trzeci przez MEN akcji #Razem na Święta. Celem tej inicjatywy jest między innymi budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

Więcej informacji i zdjęcia (PDF)

21 grudnia 2020 r.

CZEKAMY NA MIKOŁAJA

4 grudnia dzieci z naszego przedszkola od rana wypatrywały Świętego Mikołaja. Po śniadaniu, w każdej grupie, przedszkolaki ochoczo zabrały się za ubieranie choinek. Pięknie przystrojone, błyszczące od lampek zielone drzewka pojawiły się w salach, a Mikołaja ani widu, ani słychu... Dzieci nasłuchiwały, wyglądały z nadzieją w oczach przez okna, a Mikołaja ani widu, ani słychu...

W atmosferze oczekiwania, przejęci i trochę zaniepokojeni, czy Mikołaj nie przestraszył się okropnego wirusa, wyszliśmy do ogrodu. Tego dnia zabawa na świeżym powietrzu nie przyniosła jednak tyle radości co zwykle. Przedszkolaki ciągle pytały, czy i kiedy przyjdzie Święty Mikołaj. Zdecydowanie wolały być w salach żeby nie przeoczyć przybycia tak ważnego gościa. Czy przybył? Oczywiście, że tak! Nie zapomniał o naszych przedszkolakach i nie przestraszył się wirusa. Wolał jednak zachować dystans społeczny i nie mogliśmy się z Nim spotkać osobiście. Zostawił piękne prezenty dla dzieci i pań z Przedszkola 111 i zabrał przygotowane przez starszaki rysunki, laurki i życzenia.

Czy ktoś wątpi, że to był Święty Mikołaj? Nie!

Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i super prezenty! 😃

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2 Powiększenie zdjęcia 3 Powiększenie zdjęcia 4 Powiększenie zdjęcia 5 Powiększenie zdjęcia 6 Powiększenie zdjęcia 7 Powiększenie zdjęcia 8 Powiększenie zdjęcia 9 Powiększenie zdjęcia 10 Powiększenie zdjęcia 11

17 grudnia 2020 r.

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2 Powiększenie zdjęcia 3 Powiększenie zdjęcia 4 Powiększenie zdjęcia 5

29 listopada 2020 r.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci z Grupy II świętowały aż trzy dni! Były misiowe bajki, rymowanki, piosenki, tańce i prace plastyczne. Przygotowany przez rodziców poczęstunek uświetnił symboliczne przyjęcie urodzinowe tego niezastąpionego przyjaciela dzieci. Brawo dzieci! Dziękujemy drodzy rodzice! 100 lat Pluszowy Misiu!

Powiększenie zdjęcia 1 Powiększenie zdjęcia 2 Powiększenie zdjęcia 3 Powiększenie zdjęcia 4 Powiększenie zdjęcia 5

16 listopada 2020 r.

Projekt - Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa!

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie profilaktycznym: "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa". Projekt łączy zagadnienia przyrodnicze i profilaktykę antywirusową. Został przygotowany do realizacji w warunkach ograniczeń wynikających z epidemii COVID-19.

Więcej informacji i ulotka do pobrania (PDF)

12 listopada 2020 r.

Jak co roku 10 listopada, w przeddzień Święta Narodowego, dzieci z Przedszkola 111 zebrały się, aby uczcić Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przyozdobione kotylionami, powiewając flagami odśpiewały Hymn Polski na tle naszych Narodowych Symboli.

10 września 2020 r.

List do rodziców od Prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Treść listu do pobrania (PDF

< Powrót do strony aktualności


Logo dla przedszkola wykonał Michał Kowalski, dziękujemy!